Postitused

NFC - mis asi see on?

11.08.2015 10:

NFC - mis asi see on?

NFC ehk Near Field Communications on eesti keeles lähiväljaside. Aga mis on lähiväljaside? Nagu nimigi ütleb on tegu andmevahetusega seadmete ja asjade vahel, mis on lähestikku.

Kui NFC kiibiga kleebis või ripats vastuvõtja ehk nutitelefoni vastu panna, tekib nende vahel juhtmevaba ühendus. See ühendus on lühike signaalide jada, mis töötab põhimõtteliselt nagu raadio ja antenn, ainus erinevus on, et NFC toimub väga väikse vahemaa tagant – mõned millimeetrid. Tänu lähiväljale on NFC ühendus väga turvaline.

Kuidas NFC sisse lülitada?

Enamus praegu müügil olevatest nutitelefonidest on NFC toega varustatud. Aga kuidas seda sisse lülitada? Väga lihtsalt! Tuleb vaid sätetest leida õige koht ja märkida NFC funktsioon aktiivseks.

Selle funktsiooni leiab nutitelefonis "Wireless & Networks" ("Traadita side ja võrgud") sätete alt. Kohe kui NFC on sisse lülitatud, saab hakata NFC kiibiga varustatud kleepse ja ripatseid, lugema. Selleks on vaja vaid kleebist või ripatsit puudutada telefoniseljaga.

Kuidas SmagID nutinööp NFC kasutab?

SmagID on NFC tehnoloogial töötav nutinööp. Igasse ilmastikukindlasse ripatsisse ja kleepsu on peidetud NFC kiip, mis ei vaja patarei- ega akutoidet mille pole nutinööbi eluiga piiratud.

Iga nutinööp on varustatud 8-kohalise unikaalse koodiga, mille leiab SmagID pakendi siseküljelt. See unikaalne kood tuleb SmagID veebilehel registreerida, lisades juurde andmed eseme või lemmiklooma kohta, mille külge nutinööp riputatakse või kleebitakse.

Pärast nutinööbi registreerimist saab seda kohe ka kasutama hakata. Kui siis nutitelefoni seljaga nutinööpi puutuda, ilmub ekraanile veebrilehitseja aken, kus kuvatakse kõik selle nutinööbiga sisestatud info ja andmed.

Kui turvaline on SmagID nutinööp?

Nutinööbi enda peal ei olegi muud kui ainult 8-kohalise unikaalse koodiga URL. Kõik muu info ja andmed eseme või lemmiklooma kohta asuvad turvalises SmagID registrikeskkonnas. Iga kasutaja saab valida ise täpselt need andmed, mida ta tahab nutinööbil kuvada. Ja andmete kuvamist ja mitte-kuvamist saab SmagID veebilehel sisse logides kiirelt ja lihtsalt teha iga kell. Mis tähendab seda, et kui nutinööbistatud ese või lemmikloom on kaduma läinud, saab märkida nähtavaks rohkem andmeid, et leidjal oleks omanikuga kergem ühendust võtta.

Kuhu nutinööpi panna saab?

Nutinööpi saab kleepida ja riputada igale poole.
Populaarseimad nutinööbi-kandjad on võtmed ja lemmikloomad.

Nutinööp tasub külge riputada või kleepida kõigele, mis on kallis või väärtuslik ning mille kadumaminemisel, soovid seda kindlasti endale tagasi saada. Sellest ka meie slogan - if you like it, tag it.

Osta SmagID nutinööp endale siit - www.smagid.com/pood